Etkinlikler

TÜRK EXIMBANK, 19 - 23 ŞUBAT 2018 TARİHLERİ ARASINDA AMERİKA’DA YATIRIMCI TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRDİ

ABD, 19 Şubat 2018

Türk Eximbank, ihracatımızın orta/uzun vadeli finansmanına verilen desteğin arttırılmasına yönelik olarak 2018 yılında toplam 1 milyar dolar tutarında yurtdışı tahvil ihracı gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu kapsamda, ABD piyasalarından fon sağlamak amacıyla yatırımcılar ile görüşmeler (Non-deal roadshow) yapmak üzere Genel Müdürümüz Adnan Yıldırım başkanlığında bir heyet ile Amerika’da Citibank koordinatörlüğünde bir dizi toplantı gerçekleştirilmiştir.

ABD’nin New York, Boston ve Los Angeles şehirlerindeki önde gelen ve toplamda 1 trilyon ABD dolarının üzerinde iş hacmi olan dünya çapında tanınmış varlık yönetim, sigorta ve hedge fonu şirketlerinden oluşan 13 yatırımcı kuruluş ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantılarda, yatırım piyasalarına yön vererek geçmişte Bankamız tarafından ihraç edilen tahvillere gelen talep ve tahvil fiyatlaması üzerinde önemli etkisi bulunan yatırımcı kuruluşlar ile Bankamızın 2017 yılsonu finansal bilgileri paylaşılmıştır.

Söz konusu yatırımcıların Türkiye Ekonomisi ile Türk Eximbank’ı yakından takip ederek olumlu beklentilerinin devam ettiği memnuniyetle değerlendirilmiştir.