Etkinlikler

Türk Eximbank Strateji, Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı

Pamukkale - Denizli, 10 Mart 2018

Bankamızın 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerinin değerlendirildiği ve 2018 yılı hedeflerinin belirlenmesi amacıyla Bankamız yöneticileri 9 – 11 Mart tarihleri arasında Genel Müdürümüz Adnan YILDIRIM başkanlığında “Strateji, Değerlendirme ve Eğitim” toplantısında, ülkemizin önemli ihracat, tarih ve kültür şehri Denizli’nin Pamukkale ilçesinde biraraya gelmiştir.

Toplantının 10 Mart tarihinde düzenlenen oturumuna T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Sayın Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan ile birlikte milletvekilleri ve iş insanları katılmıştır.

10 Mart 2018 tarihinde T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin teşrifleriyle gerçekleştirilen oturumda açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım, 2017 yılı içerisinde Bankamızın geçirdiği radikal değişim ve ihracatçılarımızla doğrudan çalışabilen 12 Şube ve 8 İrtibat Bürosu ile oluşturulan organizasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur. Konuşmasına Bankamızın 2017 yılı içerisinde Türkiye ihracatının %25’ine destek verdiğini belirten Sayın Adnan Yıldırım ayrıca Türk Eximbank’ın destek sağladığı toplam müşteri sayısını 9.048’e çıkardıklarını ifade etmiştir. 2017 yılı içerisinde Türk Eximbank’ın nakdi kredi ve alacak sigortası desteğinin artırılması amacıyla yeni uygulamaların ihracatçılarımızın hizmetine sunulması ve yeni pazarlara açılmanın kolaylaştırılması amacıyla diğer ülkelerdeki ihracat finansman kuruluşları ile gerçekleştirilen işbirliklerinin artırıldığını belirtmiştir.

T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank tarafından düzenlenen Strateji, Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, memleket, millet ve vatan sevdasıyla çıktıkları bu yolda durmadan, çalışmaya, üretmeye, ihracata ve büyümeye devam edeceklerini belirtmiştir. İhracatta 2018 yılını 170 milyar doların üzerinde kapatmak zorunda olduklarını ifade eden Sayın Nihat Zeybekci, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Bu ülkede her yıl 1.2 milyon vatandaşımıza iş bulmak ve istihdam sağlamak zorundayız. Bu hedefi gerçekleştirebilmemizi sağlayacak en önemli husus ihracattır. Çevremizde neyimiz var neyimiz yoksa tamamını değerlendirerek kaynaklarımızı ihracata çevirmek zorundayız. İhracat sayesinde de sahip olmadığımız, en çok ihtiyaç duyduğumuz finansmanı temin etmek zorundayız. Bunun için ihracatı artırmak zorundayız."

Türk Eximbank Strateji, Değerlendirme ve Eğitim Toplantısı Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen oturumlarda 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilmiş ve Bankamızın 2018 Hedefleri belirlenmiştir. Toplantı, aile fotoğrafı çekiminin akabinde sona ermiştir.