Gizlilik Politikası

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Türk Eximbank olarak anılacaktır),  Türk Eximbank İnternet sitesinin (www.eximbank.gov.tr) kullanımı sırasında edinilenler de dâhil olmak üzere, müşterilere dair edinmiş olduğu bilgilerin gizliliğini, kişilik haklarına saygılı şekilde ve bu“Gizlilik Politikası” çerçevesinde korumayı taahhüt etmektedir.

Türk Eximbank İnternet sitesinin herhangi bir sayfasına girmeniz veya bu İnternet sitesinde yer alan herhangi bir bilgiyi kullanmanız, aşağıda belirtilen koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Aşağıda yer alan koşulları kabul etmemeniz halinde, bu İnternet sitesine erişmeyiniz.

Türk Eximbank İnternet sitesini şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi alabilir, sunulan kurumsal raporlarımızı okuyabilir, insan kaynakları ve diğer detaylı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Size özel (adres, e-posta, telefon, demografik bilgiler veya müşteri numarası vb.) bilgilerinizi vermeniz durumunda, bu bilgiler sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da yasal yükümlülük altında bulunmadığı sürece üçüncü bir şahıs veya firma ile paylaşılmayacaktır. Bu bilgiler, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile bu kanunlara bağlı düzenlemelere uygun en yüksek güvenlik ve gizlilik standartlarımızla korunacaktır. Bankamızın destek hizmeti aldığı kuruluşların da aynı kapsamda Bankamız gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlanmaktadır.

Türk Eximbank İnternet sitesinin kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Türk Eximbank ve/veya çalışanları, bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu değildir.

Türk Eximbank İnternet sitesinden üçüncü taraf kurumlar ve/veya şahıslar tarafından idare edilen diğer İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Türk Eximbank, bu sitelerin içeriklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı hiçbir garanti vermemektedir.

Türk Eximbank İnternet sitesinde yer alan içerik, görüş ve bilgiler sadece bilgi ve gösterge amaçlı olup, hiçbir şekilde veya suretle alış, satış ve sair herhangi işlem ya da sözleşme yapma teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Türk Eximbank İnternet sitesinde verilen bilgiler, "olduğu gibi" ya da "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. Türk Eximbank ve/veya çalışanları bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemekte ve bu bilgilerdeki hatalar ya da eksiklikler nedeniyle sorumluluğu açık bir şekilde reddetmektedir. Türk Eximbank İnternet sitesinde yer alan bütün ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankamız İnternet sitesinde yer alan ve üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Türk Eximbank’a aittir. Herhangi bir kişi ya da kuruluş, önceden Bankamızın yazılı iznini almadıkça, sitemizin belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya sitemize başka bir web sitesinin bağlantısını kuramaz.

Türk Eximbank kurum bilgileri için tıklayınız.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndan doğan haklarınızı öğrenmek için tıklayınız.