Üniversite Staj Programları

Üniversite Staj Programları

Bankamızda öğrencilere sunulan  kariyer imkanı ile Bankacılık sektörüne ilgi duyan genç yeteneklerimiz için zorunlu üniversite staj programı ve uzun dönem staj programları bulunmaktadır.  Uzun Dönem Staj Programımıza dahil olan adaylar, program süresince gösterdikleri performansa bağlı olarak mezuniyet sonrasında işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendirilmektedir. 

Üniversite Zorunlu Staj Programı -  Ulusal Staj Programı "Cumhurbaşkanlığı Staj Seferbirliği Projesi"

Bankamıza zorunlu staj kapsamında başvuruda bulunmak isteyen üniversite öğrencilerinin staj başvuruları Cumhurbaşkanlığı Staj Seferbirliği Projesi kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden alınmaktadır. 

Ulusal staj programı ile üniversitelerde eğitim gören ve staj yaparak iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler Kariyer Kapısı platformu üzerinden staj imkânı sağlayabilmektedir. Başvuru tarihleri Cumhurbaşkanlığı Kariyer Ofisi resmi internet sitesi üzerinden takip edilmektedir. 

Bankamız ise, bu platform yolu ile başvuruda bulunan tüm üniversite öğrencilerine kariyer imkanı sağlayarak, genç yeteneklerimizin gelişimlerine destek olmaktadır.

Üniversite Uzun Dönem Staj Programı

Ex-IT Uzun Dönem Staj Programı, Bankamızın, Bilgi Teknolojileri ekiplerine özel tasarlanmış, bankacılık sektörüne ilgi duyan öğrencilere yönelik yetenek ve istihdam projesidir. Üniversitelerin 3. veya 4. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik bu programda, öğrenciler yıl boyunca haftada iki ya da üç gününü Bilgi Teknolojileri İş Ailelerimize ait birimlerimizde part-time çalışarak geçirmektedir.

Bu programın amacı; öğrencilere profesyonel iş hayatını deneyimi sunmak, bankacılık sektöründe deneyim kazandırmak ve mentörlük sistemi ile kariyer yolculuğuna destek olmaktır.

Uzun Dönem Staj Programın bankamız için önemi çekirdekten yetiştirme prensibi ile kendi çalışanımızı öğrenci iken istihdam etmek ve program süresince gösterdikleri performansa bağlı olarak mezuniyet sonrasında işe alım sürecinde öncelikli olarak değerlendirmektir.


Genel İş Başvurusu için tıklayınız