Etkinlikler

Berne Union Bahar Toplantısı 9-12 Mayıs tarihlerinde Bankamızın Üst Düzey Katılımıyla Gerçekleştirildi

Berne Union Bahar Toplantısı 9-12 Mayıs tarihlerinde Bankamızın üst düzey katılımıyla gerçekleştirilerek toplantı esnasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi ihracat destek kuruluşu Etihad Credit Insurance (ECI) ile işbirliği anlaşması imzalandı.

 Türk Eximbank'ın 1994 yılında üye olduğu Uluslararası İhracat Kredileri ve Yatırım Sigortacıları Birliği Berne Union’un 2022 yılı bahar toplantısı 9-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

İhracat kredisi ve kredi sigortası alanında dünyadaki yeni eğilimlerin tartışıldığı oturumlara iştirakin yanı sıra Bankamız Genel Müdürü Sayın Ali GÜNEY sektörün önde gelen diğer kuruluşları ile Bankamız arasındaki mevcut işbirliğini geliştirmek ve yeni iş birliği fırsatlarını değerlendirmek üzere temaslarda bulunmuştur.

Toplantı esnasında Türk Eximbank ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi ihracat destek kuruluşu Etihad Credit Insurance (ECI) arasında bir işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma, kuruluşlar arası bilgi paylaşımının yanı sıra, sigorta hizmetleri, ortak sigorta ve reasürans alanlarında işbirliği vasıtasıyla her iki ülke mal ve hizmet ihracatını içeren projelere Türk Eximbank ve ECI’nin ortak finansman sağlamasını hedeflemektedir.

Türk Eximbank dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeye ve her fırsatta mevcut işbirliği ağını geliştirerek ülkemiz ihracatına daha kapsayıcı ve çeşitlendirilmiş ürün yelpazesi ile hizmet etmek için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.