Etkinlikler

Türk Eximbank’ın İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi İrtibat Ofisi 22.08.2019 tarihinde Açıldı

İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi, 22 Ağustos 2019

Türk Eximbank’ın İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi İrtibat Ofisi Bugün Açıldı

Türk Eximbank ile ihracatçılar arasında bir köprü oluşturacak irtibat noktalarının bir yenisi daha İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi’nde bugün (22 Ağustos 2019 tarihinde) açılmıştır. Yeni irtibat ofisi aracılığıyla firmaların hem Türk Eximbank’ın mevcut ve yeni ürünleri hakkında daha fazla, hızlı ve güncel bilgi alabilmesine, hem de Türk Eximbank’a daha kolay erişebilmelerine olanak sağlanacaktır.

Genel Müdürümüz Sayın Enis Gültekin ihracatçılara doğrudan, yerinde erişme hedefleri doğrultusunda 2018 yıl sonunda Genel Müdürlük’ün yanı sıra faaliyet göstermekte olan toplam 27 şube ve irtibat ofisine, ihracatın yoğun olduğu merkezler önceliklendirilerek 2019 yılında eklenen yeni birimlerle iletişim noktalarını 31’e çıkardıklarını ifade etti.

2019 hedefi, her 100 dolarlık ihracatın 27 dolarında Türk Eximbank imzasının olması

Açılışta Türk Eximbank’ın değişim ve dönüşüm yönünde attığı her adımın, daha fazla ihracatçıya daha çok destek verme hedefinde ilerlemesine katkı sunduğu belirtilirken ilk 7 ayda 25,4 milyar dolar seviyesindeki desteğin yıl sonunda 48,4 milyar dolara çıkarılarak ihracatın %27’sinin finanse edilmesinin hedeflendiği vurgulanmıştır.