Etkinlikler

Türk Eximbank Kahramanmaraş Şubesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

11 Kasım 2021

Bankamız ile ihracatçılarımız arasında bir köprü oluşturacak şubelerimizin bir yenisi  “Türk Eximbank Kahramanmaraş Şubesi” T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı ve Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Rıza Tuna TURAGAY, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın İsmail GÜLLE, Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Ali GÜNEY, Kahramanmaraş Valisi Sayın Ömer Faruk COŞKUN ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla 11 Kasım 2021 tarihinde açılmıştır.

Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Ali Güney Türk Eximbank olarak ihracatçımıza doğrudan hizmet verme stratejisi doğrultusunda ilerlerken, Türk Eximbank’ın 22. Şubesi’nin Kahramanmaraş’ta açılmasından duydukları mutluluğu belirterek yeni şubenin Kahramanmaraş’ın yanı sıra Malatya, Elazığ ve Adıyaman illerinde bulunan ihracatçılarımıza da hizmet vereceğini ifade etmiştir.

Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Ali Güney: “Kahramanmaraş Şubemiz ilimizdeki her bir ihracatçımızla temas ederek sizlerin ihtiyaç ve taleplerinizi daha iyi anlayıp, bu ihtiyaç ve talepler doğrultusunda uygun finansman imkanını sizlere sunmamızı sağlayacaktır. Bundan sonraki süreçte sizlerin de Türk Eximbank’a göstereceğiniz ilgi, alaka ve iş birliği ile bölgemiz ihracatına en yüksek oranda finansman desteği sağlamayı hedefliyoruz.

Kahramanmaraş yılın ilk on ayında ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre  % 55,7 oranında artırarak 1.1 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmıştır. Bu başarıdan dolayı Kahramanmaraşlı ihracatçılarımızı kutluyorum.

Sizlerin çok değerli gayretleri ve Türk Eximbank Kahramanmaraş Şubemizin destekleri ile yakın bir gelecekte 2 milyar dolar ihracat hacmine ulaşacağımıza inanıyorum. Bu amaç doğrultusunda Kahramanmaraş Şubemizin açılışının Ülkemiz, Kahramanmaraş ve ihracatçılarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”  ifadeleri ile sözlerini sonlandırdı.